Giełda edukacyjna

,,Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł".

Robert Kiyosaki
Dnia 6 kwietnia 2022 roku w  Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rudzicy  odbyła się kolejna- po dwuletniej przerwie  spowodowanej pandemicznymi restrykcjami- Giełda Edukacyjna, w czasie której szkoły bielskie oraz placówki z okolic Bielska-Białej przygotowały dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych swoje edukacyjne oferty. Organizatorem spotkania była Pani Iwona Szcząchor.

Zgromadzonych gości serdecznie powitała dyrektor ZSP w Rudzicy Pani Alicja Radgowska. Giełdę rozpoczęły indywidualne prezentacje, w trakcie których młodzież przekazywała najcenniejsze informacje dotyczące swojej szkoły, jednocześnie  zachęcając ósmoklasistów do rozmów przy  stoisku. Tegoroczni absolwenci szkoły w Rudzicy, Wieszczętach oraz Iłownicy bardzo chętnie korzystali z tej możliwości.  W naszych rudzickich murach gościliśmy bowiem reprezentantów aż 23 szkół ponadpodstawowych. Taka forma zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich na rok szkolny 2022/23 przypadła do gustu uczniom; chętnie dyskutowali z nieco starszymi kolegami, którzy odpowiadali na nurtujące pytania, z którymi  sami musieli się mierzyć kilka lat wcześniej.  Plakaty,  ulotki promocyjne, liczne dekoracje, a nawet słodkie poczęstunki czy drobny upominek w postaci sadzonki bluszczu pospolitego pozwalają zaliczyć wydarzenie do wyjątkowo udanych.