Benefis pana Juliusza Wątroby z okazji 50 - lecia pracy twórczej

8 grudnia 2021 r.  w naszej szkole miała miejsce niecodzienna uroczystość - Benefis Juliusza Wątroby z okazji 50 - lecia pracy twórczej. Pan Juliusz jest poetą, pisarzem i satyrykiem a także Absolwentem naszej szkoły.

Na spotkaniu pojawił się także Gość - Niespodzianka czyli Pan Piotr Skucha - kolega i współpracownik Pana Juliusza, twórca Bielskiej Sceny Kabaretowej.

Uczniowie wspólnie z opiekunami przygotowali opowieść o życiu i działalności Pana Juliusza. Prezentacja z ciekawymi zdjęciami była uzupełniona wystąpieniami uczniów oraz zaproszonych Gości. Zebrani na sali odśpiewali hymn szkoły, do którego słowa napisał Pan Juliusz Wątroba.

Ciekawym momentem spotkania było nalożenie przez Panią Dyrektor korony na głowę Pana Juliusza oraz szarfy z napisem: KRÓL POEZJI i SATYRY.

Dla klas 7 i 8 zorganizowano konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji do jednego z trzech zaproponowanych wierszy Pana Wątroby. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Wyniki konkursu:

I miejsce  - Jakub Pach z kl. 8 a za ilustrację do wiersza pt. " Ręce"

II miejsce - Emilia Pilorz z kl. 8 a za ilustrację do wiersza pt. " Spotkanie"

III miejsce - Martyna Lamczyk z kl. 8 a za ilustarcję do wiersza pt. " Wróble"