Wycieczka przedszkolaków do "Koziej Zagrody" w Brennej

31 maja nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy "Motylków", "Pszczółek" i "Biedronek" wybrały się na wycieczkę do "Koziej Zagrody" w Brennej.

Dzieci zapoznały się z kulturą Beskidu Śląskiego poprzez zwiedzanie drewnianej chaty, poznanie tamtejszego sposobu ubierania się, gwary, a także poznały instrumenty muzyczne takie jak trombity, piszczałki, okaryny, gajdy i rogi pasterskie. Przedszkolaki wzięły też udział w warsztatach wyrobu góralskiego sera, gdzie mogły samodzielnie go zobić w wersji na słodko.

Największą atrakcją okazało się zaś karmienie kóz. Wszystkie kózki i małe i duże bardzo polubiły dzieci i chętnie zjadały od nich ziarna owsu.

Wycieczka była bardzo udana, a nasze przedszkolaki z nadmiaru wrażeń nie mogły zasnąć na poobiedniej drzemce :)