Dzień Rodziny

20 maja, w słoneczne sobotnie przedpołudnie, odbył się w naszej placówce już po raz szesnasty "Dzień Rodziny", zatytułowany "Rudzica na sportowo, postaw na zdrowie swojej rodziny". Imprezę honorowym patronatem objął Wójt Gminy Jasienica.

Dzień Rodziny rozpoczął się na hali sportowej o godzinie 10:00, wystąpieniem Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pani Alicji Radgowskiej, która powitała wszystkich przybyłych gości; rodziny naszych uczniów oraz nauczycieli.
W tym wyjątkowym dniu gościliśmy w naszej placówce Wójta Gminy Jasienicy Pana Janusza Pierzynę, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Czesława Machalicę, Radnych Pana Marka Szimkego oraz Panią Zofię Polok, Prezesa Klubu Sportowego Pana Stanisława Adamczyka, Prezes Towarzystwa Miłośników Rudzicy Panią Jolantę Zienkiewicz, Prezesa Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rudzicy Pana Bogdana Małka oraz Pana Rudolfa Budnego i Pana Juliusza Wątrobę.
Pani Dyrektor złożyła podziękowania całej Radzie Rodziców, w szczególności Pani Darii Fajkis, Agnieszce Potok, Beacie Kaliwoda-Żur, Magdalenie Ćmok, Magdalenie Wawak oraz wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pracę na rzecz placówki. Podziękowania skierowano także do współorganizatorów Dnia Rodziny: Klubu Sportowego, Rady Sołeckiej, OSP Rudzica i OSP Mazańcowice, Kołu Gospodyń z Rudzicy i Landeka oraz dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia.
Otwarcie uroczystości uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Beskid z Bielska-Białej, działającego przy Domu Kultury Włókniarzy, który zaprezentował kilka pieśni i układów tanecznych. Następnie uczniowie naszej szkoły, należący do koła teatralnego, zaprezentowali program artystyczny pod kierunkiem Pani Agnieszki Rycak-Żuber, Pani Anety Gawlas, Pani Beaty Rybarskiej oraz Pani Magdaleny Balcy, pt. "Autostopem przez Polskę". Program ilustrował frazę zaczerpniętą z utworu Stanisława Jachowicza "Cudze chwalicie, swego nie znacie...." i podkreślał nasze przywiązanie i umiłowanie małej Ojczyzny - Rudzicy.
Po uroczystym otwarciu, rozpoczęło się świętowanie na terenie wokół naszej placówki, gdzie na uczestników czekało mnóstwo atrakcji:
- konkurencje sportowe (turniej piłki nożnej, mecz koszykówki i siatkówki, rodzinny bieg sztafetowy, rzut kaloszem, rodzinny konkurs rzutu do celu, sztafeta rodzinna "Zbieranie ziemniaków"),
- pokazy strażackie,
- nauka pierwszej pomocy,
- symulacja wypadku samochodowego,
- zjeżdżalnia,
- ścianka wspinaczkowa,
- malowanie twarzy,
- bańki mydlane,
- plecenie warkoczy,
- taniec Zumba pod kierunkiem Pawła Gorzelaka,
taniec JERUSALEMA z projektu LET`S DANCE,
- stoiska z domowymi pysznościami,
- kiermasz.

Dzień Rodziny był wyjątkową okazją do spotkań, wspólnej zabawy przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli i lokalnej społeczności. Nie da się ukryć, że uroczystość taka jak ta, niesamowicie integruje i umacnia więzi. Śmiało możemy powiedzieć, że tegoroczna uroczystość na długo zostanie w pamięci nas wszystkich.