Akcje charytatywne w grudniu - kiermasze i zbiórki

Grudzień obfitował w cały szereg charytatywnych akcji w których swój znaczący udział mieli szkolni wolontariusze.

• Zbiórka artykułów spożywczych, pościeli i pampersów na potrzeby podopiecznych  Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

•  Zbiórka słodyczy w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czerwonokrzyska Gwizdka PCK - przygotowanie 30 paczek dla potrzebujących uczniów naszej szkoły oraz dzieci z Ukrainy uczęszczających do naszej placówki.

•  Organizacja kiermaszu ozdób świątecznych z którego cały dochód w ramach  realizacji projektu Pola Nadziei przeznaczony został na wsparcie finansowe bielskiego hospicjum. Zebraliśmy 1315 zł

• 14 grudnia w naszej szkole było gwarniej i tłoczniej niż zwykle. A to z powodu kiermaszu pierniczków świątecznych zorganizowanego przez klasę 7a i 8c. Świąteczne słodkości zostały własnoręcznie przygotowane i udekorowane przez uczniów. Każdy, kto odwiedził kiermasz mógł nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, ale też miał okazję w niepowtarzalnej atmosferze zaopatrzyć się w pachnące cynamonem i goździkami świąteczne, lukrowane pierniczki dla najbliższych. Słodkości rozeszły się w ekspresowym tempie. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na bielskie hospicjum.

•  Przyłączenie się do akcji Kartka dla seniora - własnoręcznie wykonane przez naszych wolontariuszy kartki wraz z życzeniami zostaną rozesłane do seniorów zamieszkujących w domach pomocy społecznej na terenie Bielska -Białej, wypełniając tym drobnym  gestem pustkę i tęsknotę za bliskimi.