Listopadowe laboratoria

Wirtualne Laboratorium Empiriusz, roboty Dash i Dot, pisaki 3D, mata do kodowania oraz robot kuchenny te sprzęty królowały podczas listopadowych laboratoriów.

W ramach lekcji chemii uczniowie przenieśli się za sprawą nowoczesnych technologii – Wirtualne Laboratorium Empiriusz- do prawdziwego laboratorium. Za sprawą gogli VR mogli wykonywać doświadczenia w prawdziwym, nowocześnie wyposażonym, laboratorium. Przeprowadzane doświadczenia pozwalały w bezpieczny sposób posługiwać się sprzętem laboratoryjnym i odczynnikami chemicznymi.

Zajęcia fizyki nadal pozwalają uczniom zgłębiać wiedzę z dziedziny elektryczności. Budowanie obwodów elektrycznych, sprawdzanie ich działania to doskonały przykład, że nauka przez zabawę jest możliwa, a zarazem przyjemna.

Klasa 1c brała udział w lekcji, podczas której uczniowie przygotowywali koktajl owocowo-warzywny. Najpierw zostały omówione etapy przygotowania deseru. Pierwszym z nich było przygotowanie produktów – dzieci samodzielnie obierały, a następnie kroiły owoce na kawałki. Następnie samodzielnie wrzucały produkty do urządzenia miksującego. Po dodaniu wody i odrobiny miodu nastąpił czas degustacji. Koktajl wszystkim bardzo smakował, a co najważniejsze był bardzo zdrowy i dostarczył wielu witamin. Podczas lekcji uczniowie poznali także piramidę zdrowego żywienia, której podstawą są właśnie owoce i warzywa.

Uczniowie klasy 2b wykorzystując matę do kodowania oraz kolorowe kubki układali kolorowe sudoku. Dzieci ćwiczyły koncentrację uwagi, umiejętność dostrzegania różnic oraz logiczne myślenie.

Kolejnym zadaniem z jakim zmierzyli się uczniowie to gra matematyczna również z wykorzystaniem kolorowych kubków i maty. Jej głównym celem było rozwijanie zdolności matematycznych oraz wspomaganie strategicznego i kreatywnego myślenia.

Klasa 3a podczas zajęć matematyki za pomocą kolorowych sześcianów, budowała przestrzenne układy wg wzoru i kodowała nowe według własnego pomysłu dla kolegów z klasy.

Na  lekcjach geografii w klasach 5, uczniowie poznawali krajobraz polskiego wybrzeża. W nauce pomagały im roboty Dash. Z ich pomocą uczniowie zorganizowali mini zawody oparte na wiedzy zdobytej na lekcji.

W pracowi kreatywności powstawały ozdoby świąteczne z użyciem pisaków 3d.

Podczas zajęć koła matematycznego uczniowie zgłębali wiedzę na temat brył platońskich i archimedesowych. Swoje umiejętności wykorzystali podczas tworzenia takich figur przestrzennych za pomocą klocków Reko a później pisaków 3d.