Październikowe laboratoria

Październik obfitował w różnorodność zajęć, na których uczniowie wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Na lekcjach koła fizyko-chemicznego uczniowie poznawali tajniki budowy obwodów elektrycznych. Tam dokonywali niezwykłych odkryć, które niejednokrotnie zaskakiwały ich samych. Na zajęciach uczyli się także posługiwać miernikami elektrycznymi. Koło fizyko - chemiczne pozwalało nam także na pracę w wirtualnym laboratorium . Uczniowie wykonali, prawie jak profesjonaliści, proste doświadczenia chemiczne.

Na zajęciach koła matematycznego uczniowie odkrywali tajniki kodowania na macie, uczyli Genibota zagrać prostą melodię - Wlazł kotek na płotek. Utrwalane były również, przy użyciu  Genibotów wiadomości dotyczące figur płaskich. Dzięki wykorzystaniu pisaków 3D, figury przestrzenne nie miały  już  przed uczniami tajemnic.

Zajęcia z zakresu Laboratorium Przyszłości  to nie tylko nauka, ale również czas spędzony z kolegami na zabawie kostkami do gry, które wcześniej sami przygotowali za pomocą pisaków 3D.

Pracownia kreatywności to czas na rozwijanie  zdolności manualnych. Uczniowie tworzyli, w ramach tych zajęć, spersonifikowane kartki okolicznościowe, zakładki do książek, a dzięki funkcji nagrania wideo aparatu fotograficznego udało się stworzyć filmik instrukażowy. Teraz każdy może taką kartkę zrobić sam w domu, lub zainspirować się do stworzenia podobnej.