Dzień Chłopaka i Dzień Krawata

30 września obchodzony jest w Polsce Dzień Chłopaka. To święto pojawiło się 19 listopada 1999 roku. Zainicjowane zostało w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy aktywistów w Stanach Zjednoczonych, Europy, Afryki, Azji. Miało on za zadanie symbolizować równowagę płci oraz było odpowiedzią na Międzynarodowy Dzień Kobiet. Aż 80 krajów obchodzi Dzień Chłopaka. W naszej szkole ten dzień połączyliśmy z Dniem Krawata.

Krawat po chorwacku to kravata. Świat mody zawdzięcza istnienie krawata właśnie Chorwatom. W dawnych czasach, co najmniej kilka wieków temu, powszechny był zwyczaj, w którym chorwackie kobiety dawały swoim ukochanym bawełniane chusty. Zazwyczaj miało to miejsce przed długą rozłąką. Każdy mężczyzna zawiązywał ją na szyję i wyruszał w daleką podróż, przeważnie na wojnę. Dzięki chuście, gdy tylko na nią spojrzał, przypominała mu się ukochana. Był to również pewien rodzaj okazywania wierności i miłości swojej kobiecie. Ta piękna historia stała się motywem przewodnim naszego świętowania, podczas którego pojawiły się modowe wariacje z krawatem w roli głównej. Nasi Chłopcy zostali hojnie obdarowani upominkami od koleżanek. Dodatkowo przydzielono zaszczytne miana następującym chłopcom:

Filip Szadorski- największy szkolny crusher,

Kamil Zachurzok-szkolny Einstain,

Norber Gawlas-zastępca Lewandowskiego,

Paweł Wawrzeczko- Mistrz Garderoby,

Oliwier Sapeta-spoko Ziomek

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych szkolnych Chłopaków