Bezpieczny przedszkolak - spotkanie z policjantem

27 września nasze przedszkolaki odwiedził Pan Mikołaj Kalfas, Policjant z Komisariatu Policji w Jasienicy. Na  spotkaniu, policjant poruszył zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas zabaw na powietrzu, ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, zakazu oddalania się z domu, z przedszkola i z podwórka z osobą nieznajomą oraz, że należy informować dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia.

Nie zabrakło również omówienia zasad bezpiecznego zachowywania się na drodze. Pan policjant mówił o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych, szczególnie teraz, w okresie jesiennym.
Przedszkolaki miały także mnóstwo pytań dotyczących pracy policjanta i jego ubioru. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia jakim dysponuje policjant w swojej codziennej pracy.
Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez policjanta pytania dotyczące numerów alarmowych oraz wzywania pomocy.
Dziękujemy za spotkanie!