Pasowania na ucznia

W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022 miała miejsce w naszej szkole ważna uroczystość - Pasowanie na Ucznia.

Wszystkich pierwszoklasistów i ich rodziców, oraz zaproszonych gości, powitała Dyrektor Szkoły Alicja Radgowska. Następnie udzieliła głosu uczniom klas piątych, którzy przygotowali program artystyczny.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, symbolicznym wielkim ołówkiem przez Panią dyrektor Alicję Radgowską. W słowach skierowanych do uczniów życzyła samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudzicy . Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i  rogów obfitości. Na zakończenie najmłodsi uczniowie zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia.