Wirusoochrona

W odpowiedzi na aktualną sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci nasza szkoła przystąpiła do akcji informacyjno- edukacyjnej „ Wirusoochrona”.

Głównym celem akcji jest promowanie podstawowych zasad higieny osobistej wśród uczniów klas I-III oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. Podczas zajęć dzieci poznają ponadto podstawowe zasady zdrowego stylu życia (prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna) oraz inne zasady higieniczne. W ramach  akcji zorganizowany zostanie również konkurs plastyczny pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Koordynatorkami akcji są Patrycja Czech i Klaudia Binda.