II Gminny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem "Lektura wcale nie musi być nudna"

25 lutego odbył się po raz drugi w naszej szkole konkurs promujący czytelnictwo jako formy ekspresji słownej. Temat tego spotkania z książką był dość przekorny, bo dotyczył lektur. Na nasze zaproszenie odpowiedziało pięć szkół z gminy Jasienica. Prezentację uczniów oceniało jury w składzie: Joanna Kasperek, Magdalena Wacławik i Juliusz Wątroba.

Wszyscy uczniowie czytali pięknie, wzruszając i bawiąc widownię Najczęściej przywoływano teksty z „ Małego Księcia” i „ Hobbita”. Najpiękniejsze wykonania zostały nagrodzone przez jury: na podium stanęli w kategorii klas IV-VI:

• I miejsce ex aequo : Maja Grzyb (Wieszczęta) i Michał Świńczyk( Rudzica)
  • III miejsce:Julia Lisiecka ( Jasienica)

w kategorii klas VII-VIII:

• I miejsce: Angelika Moczała (Grodziec)
  • II miejsce: Wiktoria Bartosik ( Rudzica)
  • III miejsce:Wioletta Wierzgoń (Świętoszówka)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za piękne chwile z lekturą. Udowodniliście, że czasami warto przeczytać książkę dla jednego, wyjątkowego fragmentu, który staje się balsamem na całe zło tego świata :)

Również bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy poświęcili swój czas, by tak profesjonalnie przygotować uczniów do konkursu. Zapraszamy za rok.