XVI KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ZE SZKÓŁ Z TERENU POWIATU BIELSKIEGO pt. „CZŁOWIEK A ŚRODOWISKO” pod patronatem Starosty Bielskiego

12 grudnia 2019 roku w Starostwie Powiatowym wzięliśmy udział w uroczystym podsumowaniu XVI Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Człowiek a środowisko”.

Celem konkursu było: rozbudzanie świadomości ekologicznej - życia w czystym środowisku naturalnym, popularyzacja działalności edukacyjnej nakierowanej na czyste środowisko, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży emocjonalnego stosunku do właściwych zachowań w środowisku, w którym mieszkają oraz inspirowanie młodzieży do twórczości plastycznej i literackiej.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży reprezentujących szkoły podstawowe zlokalizowane na terenie powiatu bielskiego w trzech kategoriach wiekowych klasy: od I do III klasy, od IV do VI klasy, od VII do VIII klasy oraz szkoły ponadpodstawowe dla których organem założycielskim jest Powiat Bielski. W obecności starosty bielskiego Andrzeja Płonki, wicestarosty Grzegorza Szetyńskiego, członka Zarządu Powiatu Doroty Nikiel, wszystkich członków Komisji Ochrony Środowiska i Rolnictwa pod przewodnictwem Grzegorza Gawędy laureatom i wyróżnionym wręczono dyplomy i nagrody. Nasza szkoła (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rudzicy) jako jedna z dwóch, której uczniowie najliczniej brali udział w konkursowych zmaganiach, uhonorowana została specjalnymi podziękowaniami.

Prace przestrzenne, które przygotowali uczniowie klasy IIIa zadziwiały estetyką, pomysłowością i kreatywnością. Prace fotograficzne zaskoczyły dojrzałością i refleksyjnością, ambitnym podejściem do tematu, natomiast prace literackie to utwory świadczące o ogromnym talencie, wiedzy i wrażliwości.

A oto lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów naszej szkoły:

W KATEGORII PRAC PRZESTRZENNYCH

• III miejsce - Jan Balcy
  • Wyróżnienia: Milena Trojok , Anna Kramarz , Aleksandra Kukla, Lena Bierska, Nina Waliczek

W KATEGORII PRAC FOTOGRAFICZNYCH

• Wyróżnienie: Jeremiasz Gawlas

W KATEGORII PRAC LITERACKICH

• Wyróżnienie : Natalia Jędrysik

Nagroda miesięcznika „Mój Powiat” Klaudia Kamińska

Gratulujemy wszystkim pozostałym nagrodzonym w tym konkursie.