Mobilne Śląskie Planetarium

W ostatnim tygodniu listopada naszą szkołę odwiedzili pracownicy chorzowskiego planetarium. Dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w seansie „Kometa nad szwajcarską doliną”.

Jego tematyka koncentrowała się na historii Berenika i Jurka, którzy udali się w podróż statkiem kosmicznym w kosmos. Ich przewodnikiem był Mikołaj Kopernik, pokazał on dzieciom interesujące planety, planetoidy, Księżyc, komety i inne ciała niebieskie. Dzięki tej lekcji astronomii uczniowie dowiedzieli się wielu nowych informacji na temat kosmosu, poznały różne zjawiska i mogli poczuć się jak prawdziwi astronauci. Dzieci nie mogą się doczekać wycieczki do prawdziwego planetarium, gdzie będą mieli okazje poznać kolejne fakty o kosmosie.